Personal

Personal 2022–2023

Ahlström Emilia, elevhandledning

Beijar Jeanette, biologi, geografi
Bergkulla Robert, gymnastik
Berglund Tim, elevhandledning
Bergman Anna, specialundervisning
Björk Anette, engelska, tyska
Björk Catrine, specialundervisning
Blomqvist Maria, finska

Blomqvist Pia, rektor
Blomqvist Terese, matematik, kemi, fysik
Dahlback Erica, matematik, kemi, fysik
Deniel Sonja, gymnastik, hälsokunskap
Engstrand Johan, finska, engelska

Forsman Charlotte, slöjd
Granberg Carl-Oscar, engelska, bildkonst

Grandell Martin, gymnastik
Granér-Strand Lena, huslig ekonomi
Granskog Hanne, gymnastik, huslig ekonomi

Hannuksela Emma, specialundervisning

Hassel Lina, svenska

Hiekkanen Tomas, historia, samhällslära
Hjerpe Thomas
Holm Johanna, hälsokunskap

Holm-Ahlman Caroline, huslig ekonomi
Holm-Wickström Anita, huslig ekonomi
Håkans Anna-Maria, svenska
Juusela Teresa, finska

Karlsson Joel, musik, hälsokunskap
Kattilakoski Ann-Sofi, bildkonst
Kulp Annika, specialundervisning
Käld Cecilia, biologi, geografi

Kronqvist Maja, resurslärare
Lehtonen Annika, huslig ekonomi
Lillås Camilla, biträdande rektor
Lindahl Annika, specialundervisning

Lindell Carola, matematik, kemi, fysik
Lindström Maria, matematik, kemi, fysik

Långfors Susanne, svenska

Moliis Alexandra, franska
Mosander Maritza, engelska, ekonomi och företagande

Myrskog Lukas, slöjd

Mänty Viktor, gymnastik
Nickull Mikaela, matematik, kemi, fysik
Nilssen Kristoffer, förberedande ämnen

Nordman Ann-Louise, specialundervisning
Norrgrann Matias, historia, samhällslära
Nygård Mats, kemi, fysik
Qvist Sarah, bra fiilis

Rosenberg-Hiekkanen Therese, specialundervisning
Sandbacka Ludwig, digital konst
Sandelin Emma, matematik
Sandkvist Marina, biologi, geografi
Sandvik Anna-Sara, historia, samhällslära, livsåskådning

Snickars Malin, specialundervisning

Snygg Felicia, specialundervisning

Storgård Anna-Maria, specialundervisning
Streng Mikael, slöjd
Sund Hans, matematik, IT
Sundman Julia, elevhandledare
Sundqvist Johan, musik
Svenfelt Samuel, religion
Söderberg Charlotta, specialundervisning
Torrkulla Magnus, matematik, kemi, fysik
Törnqvist Sabina, allmänlärare
Urrutia Albújar Roberto, spanska

Wik Camilla, svenska
Wiklund Jyrgen, finska
Österholm Jarl, matematik, kemi, fysik, science

Östman Karolina, svenska

Skolgångshandledare:
Beijar Anne

Eriksson Sofie
Holm Camilla

Holm-Ahlman Caroline

Häggdahl Emma
Häggman Ellinor

Järf Linda
Kaarto Linda

Kronholm Ida

Löf Maria
Nyberg Carina

Nyback Kristina
Rönnberg Linda
Sand Marina
Sandvik Erica

Skarper Nanne

Stoor Petra

Tallgren Hanna
Wilkinson Paul 
Österåker Annika

Skolcoach:
Qvist Sarah

Skolsekreterare:

Svan Åsa

Löf Carola

Personalens e-post: fornamn.efternamn@korsholm.fi